Welcome To
NSWRL CHS Jnr Reps NSWRL
C.H.S. Representative Rugby League
Enjoy Your Visit & Please Call Again!


CHS Page 1-----CHS Australian Championships

Combined High Schools "Opens" Rugby League
The CHS NSW Open selection games were played at Toronto [Newcastle] Wednesday & Thursday 7th & 8th of June between the four areas ie; Sydney,- Northern Area,- Western Area,- &- Southern Area at the end of these games the selectors named the NSW side to play in Wynnum Brisbane from 7th to the 14th July after which the Australian team will be announced


Sydney Area
.V.
Northern Area
David.Djukich Busby.High
1
Shaun Skuthorpe Rutherford.HS.
Joven.Clarke Westfields.SHS.
2
Max Riddle Southern.Cross.H.S.
Grey Viane Sarah.Redfern
3
Ben Harris Taree.H.S.
Lelea Paea Sarah.Redfern.
4
Scott Hayden Kempsey.H.S.
Troy McLellan Umina
5
Todd.Mulville Lambton.H.S.
Clayton SellersWestfields.SHS.
6
Clarrie.Moran Hunter.Sports.H.S.
Justin Hill Umina
7
Chris.Tyrie Newcastle.H.S.
Dane.O'Donnell Westfields.SHS.
8
Kyle Webb Cardiff.H.S.
Ian Henderson Terrigal
9
Michael.Gill Newcastle.H.S.
Siikaeha.TeaupaWestfields.SHS.
10
David.Burgess Lambton.H.S.
Chris.Armit Westfields.SHS.
11
Nicholas.KoutsoukosLambton.H.S.
Ross Brown Westfields.SHS.
12
Tayne.Mulherin Kingscliff.H..S
Shannan Fish Busby.High
13
Greg.Bird Rutherford.H.S.
Dene Halitau Westfields.SHS.
14
Todd Wright Lambton.H.S.
Jordan Craig Westfields.SHS.
15
Mathew.Lantree Rutherford.H.S.
Rick Roberts Cleaverlans St
16
John Flint Woodenbong.H.S.
Andrew.DallalanaEndeavour.SHS.
17
Chris.Diebert Glendale.H.S.
Andy Patmore Westfields.SHS.
Coach
Greg Porter Kingscliff.H.S.
Kevin Stacey Chifley Sen.Col
Manager
Mal Graham West.Wallsend.H.S.


Southern Area
.V.
Western Area
Jermaine.Packer Mt.Austin.H.S.
1
Matthew.Norris Bathurst.HS.
Grant.HinchcliffeTemora.H.S.
2
Jye.Karaitiana Forbes.H.S.
Andrew Knight Monaro.H.S.
3
Nathan Small Oxley.H.S.
Mark Harmer Temora.H.S.
4
Steven West Forbes.H.S.
Ian Smith Eden.H.S.
5
Robbie Rampling Farrer.H.S.
Brett Kelly Eden.H.S.
6
Jono Eather Farrer.H.S.
Mathew Head Dapto.H.S.
7
Jono Rolfe Young.H.S.
Simon Smith Eden.H.S.
8
George Rose Kelso.H.S.
Matt Clarke Gundagai.H.S.
9
Mark Hooper Goodooga.H.S.
Jason Ellam Dapto.H.S.
10
Michael.Morrisey.......Coonamble.H.S.
Dean Young Dapto.H.S.
11
Dane Dickson Delroy.H.S.
Bryan Norrie Yanco.H.S.
12
James Hunt Parkes.H..S
Steven.Southern Dapto.H.S.
13
Mick Clarke Narromine.H.S.
Kieran Knox Yanco.H.S.
14
Ian Flood Coonabarabran.H.S.
Campbell.Maxwell Yanco.H.S.
15
Ryan Rolfe Young.H.S.
Phillip Webster Dapto.H.S
16
Daniel George Kelso.H.S.
Nigel Plum Wagga.H.S.
17
Lee Toole Bathurst.H.S.
John Deacon Tumut.SHS.
Coach
Nick Gainsford Dubbo.H.S.
Greg Flood Bomaderry.H.S
Manager
Tim Vaughan Armidale.H.S.


NSW Opens Team
1
Jermaine.Packer
Southern
2
Joven.Clarke
Sydney
15
Andrew Knight
Northern
4
Grey Viane
Sydney
5
Matt Riddle
Northern
6
Clarrie Moran
Northern
7
Mathew Head
Southern
8
John Flint
Northern
9
Michael Gill
Northern
10
Jason Ellem
Southern
11
Chris Armit
Sydney
12
Steven.Southern
Southern
13
Greg Bird
Northern
14
Clayton Sellings
Sydney
3
David Djukich
Southern
16
Chris Tyrie
Northern
17
Shannon Fish
Sydney
18
David Burgess
Northern
19
James Hunt
Western
20
Andrew.Dallalana
Sydney
Coach
Tony Farr Hurstville HS
Manager
Chris MahonyWestfields.SHS
Trainer
Max Foord Napean HS

Ben Harris had to withdrawn due to injury

Return To Westfields Rugby League

CHS Index CHS Page 1 CHS Page 2 CHS Page 3 CHS Page 4 Origin Team Prob-Poss Teams


Last Update 18th July 2000